Alan Adları

ALAN ADLARI

Her özel ve tüzel kişi, Türkiye’de ve diğer Dünya ülkelerinde alan adı tescili için başvurabilmektedir. Başvuru sahibi alan adlarının tescili için gereken dokümanları ve ön şartları sağladığı sürece, tescil edilecek alan adı sayısında herhangi bir sınırlama yoktur. Türkiye’de tr. uzantılı alan adlarının tescili için atanan resmi kuruluş Resmi Nic.tr’dir. tr. uzantılı alan adlarının tescili ve yenilenmesi ile ilgili tüm işlemler şirketimiz tarafından yapılabilmektedir.

Ayrıca, yurtdışında her ülkenin kendi alan adı kodu ile, alan adlarının tescili mümkündür. (Örnek olarak; .com /.de /.eu./.net/.au. vb.) Yurtdışında istenen alan adlarının tescili, ön araştırmaları ve yenilemeleri SIMAJ tarafından yapılabilmektedir.

Son yıllarda, sayıları hızla artan alan adlarıyla ilgili itilaflar konusunda, gerek “İnternet Alan Adları Ulusal Koordinasyon Kurulu” nezdinde, gerekse de Dünya Fikri Mülkiyet Birliği bünyesinde faaliyet gösteren “Alan Adları Uluslararası Uyuşmazlık Çözüm Kurulu “ nezdinde hukuki girişimlerde bulunulması noktasında da hizmet vermekteyiz.

Sorularınız İçin

KVKK Aydınlatma Metnini okudum ve onaylıyorum